Елица Василева и Новара тръгнаха със страхотен обрат на клубния Мондиал (видео + снимки)

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) започната с драматична победа на Световното клубно първенство в Шаосин (Китай). Волейболистките на Новара, които са победителки в европейската Шампионска лига, направиха пълен обрат от 0:2 до с 3:2 (17:25, 15:25, 25:18, 25:15, 15:11) срещу китайския Тиендзин Бохай Банк в първия си мач от Група В на клубния Мондиал, игран този следобед.

Утре (4 декември) е почивен ден за отборите от тази група, а в четвъртък (5 декември) Ели Василева и компания ще играят срещу турския гранд Вакъфбанк (Истанбул), който днес надигра категорично Дентил Прая Клуб (Бразилия) с 3:0 гейма. Тиендзиен пък ще спори с бразилския тим. Срещите са съответно от 11,00 и 14,00 часа българско време.

Ели Василева започна като титулярка за своя отбо в четири от петте гейма, а в тайбрека се появи за кратко като резерва. Супер Ели завърши с 11 точки (2 блока и 24% ефективност в атака) за успеха.

Над всички за Новара пък бе опитната сръбкиня Йована Бракочевич със страхотните 28 точки (4 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака) за победата.

За тима на Тиендзин суперзвездата Тън Жу (1 ас и 53% ефективност в атака) и Йънйън Ли (2 блока, 2 аса и 29% ефективност в атака) реализираха по 20 точки, но и това не помогна за успех.