Буш поведе при голмайсторите в Румъния (видео)

Бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш е в най-добрия период от кариерата си. Румънецът вече е начело в листата на стрелците в местната Лига 1, след като днес се разписа при победата на Газ Метан с 1:0 над Волунтари. Буш има 8 гола, колкото е вкарал и Габриел Янку от Виторул (Констанца).

За Волунтари на пейката остана Божидар Митрев, който беше съотборник с Буш на "Герена". И двата тима направиха по няколко пропуска, но в 79-ата минута Серджиу Буш овладя топката в наказателното поле, преодоля вратаря Йон Георге и донесе победата на тима си, който вече е 5-и в класирането с 30 точки.

Победа постигна и ФКСБ. Грандът от Букурещ се реваншира за домакинското 1:3 срещу Астра (Гюргево) и надви с 2;1 като гост Политехника (Яш). Божидар Чорбаджийски не игра за ФКСБ, а головете бяха дело на Флорин Танасе и Денис Ман. Победното попадение на Ман падна в 90-ата минута.

ФКСБ е на 6-о място в класирането, също с 30 точки, но с по-лоша голова разлика от Газ Метан. Лидер е ЧФР Клуж с 35 точки, следван от Астра (34), Виторул (32) и Университатя (Крайова) на Антони Иванов с 31.