Марсилия с пет поредни победи за пръв път от 2 години (видео)

Марсилия продължава да играе много силно под ръководството на Андре-Вилаш Боаш и днес постигна пета поредна победа в Лига 1 - 2:0 като гост на Анже. Това се случи за пръв път от две години и по този начин ОМ се доближи само на 2 точки от шампиона и водач в класирането Пари Сен Жермен, който е и с мач по-малко.

Именно ПСЖ нанесе последната загуба на марсилци. След поражението с 0:4 на "Парк де Пренс" в края на октомври съставът на Вилаш-Боаш влезе в перфектна серия и победи последователно Лил (2:1), Лион (2:1), Тулуза (2:0), Брест (2:1) и Анже (2:0).
За разлика от домакинството на Брест, когато отправиха цели 34 удара към противниковата врата, този път футболистите на Марсилия нямаха много положения, мо бяха изключително ефективни и още до почивката си осигуриха солиден аванс с попадения на Морган Сансон и Димитри Пайе.

Сансон откри резултата в 17-та минута след хитро изпълнен свободен удар от Пайе. Френският национал изненада защитата на домакините с пас по земя към Сансон, който стреля по диагонала и не остави шансове на Людовик Бютел. В 41-ата минута Ромен Тома повали в наказателното поле Хироки Сакаи, а Пайе реализира дузпата.

През второто полувреме Марсилия действаше предпазливо и не позволи на домакините да създадат почти никакви опасности пред вратата на Стив Манданда. В края на двубоя резервата на ОМ Неманя Радонич направи сериозен пропуск.

Марсилци вече имат 31 точки, а в следващия кръг приемат друг отбор в отлична форма - Бордо. Анже отстъпи третата позиция именно на жирондинци след втората си поредна загуба.