Фенове на терена, хеттрик за половин час и 6:0 за Бордо (видео)

Бордо разкъса гостуващия Ним с 6:0 за най-убедителната си победа от началото на сезона в Лига 1. Хеттрик за домакините направи новата звезда на отбора Джош Маджа, а срещата беше прекратена за около 25 минути заради нахлуването на терена на част от ултрасите на жирондинци. Те опънаха плакати с обидно съдържание срещу ръководството на клуба и когато бяха принудени да ги свалят, навлязоха на терена.

Гневът на феновете беше отприщен в 10-ата минута, когато резултатът още не бе открит. След като страстите се успокоиха и плакатите бяха върнати на запалянковците, домакините буквално отвяха съперника си.

Голеадата започна в 24-ата минута с точен изстрел на Маджа, който се озова сам срещу вратаря Пол Бернардони и стреля под плонжа му. Четвърт час по-късно Маджа отново беше изведен в наказателното поле и покачи на 2:0. Бившият нападател на Съндърланд завърши хеттрика си в 53-ата минута след подаване на Вукашин Йованович.

Малко по-късно Маджа показа, че умее и да подава. Той намери непокрит Никола де Превил, който напредна, финтира Бернардони и насочи топката в мрежата. Жирондинци не спряха дотук. В 76-ата минута Отавио вкара за 5:0 след многоходова комбинация, а в 87-ата негов далечен изстрел завари неподготвен стража на Ним и се стигна до шесто попадение.

Бордо няма загуба в пет поредни мача и се придвижи на трето място в класирането, измествайки от него Анже. В следвщия кръг жирондинци ще гостуват на втория Марсилия.

Ним е предпоследен с едва 12 точки, колкото има и Тулуза. През уикедна отборът на Бернар Блакар ще посрещне Лион.