Брест се развихри с разгромна победа

Междинният 16-и кръг в Лига 1 донесе много радостни емоции на феновете на Брест. Тимът беше в серия от 5 мача без победа, но днес разгроми гостуващия Страсбург с 5:0. От началото на сезона съставът на Оливие Дал'Олио никога не беше вкарвал повече от два гола и никой не очакваше подобен резултат, но защитата на Страсбург действаше под всякаква критика и това не остана без последствия.

В 22-ата минута Ървин Кардона подаде успоредно на вратата на Александре Менди и той откри резултата. Вторият гол беше дело на Кристиан Батокио в края на полувремето. Халфът стреля фалцово от границата на наказателното поле, топката леко се отклони от футболисти на гостите и заблуди стража Матс Зелц - 2:0.

В 53-ата минута Батокио отново показа, че е найстор на изстрелите от далечна дистанция и вкара трети гол за Брест, а четвърт час преди последния съдийски сигнал оформи хеттрика си след отлична асистенция на Матиас Утре. В добавеното време Ферис Нгома от дузпа довърши Страсбург.

Елзасци са на 15-о място с актив от 18 точки, а Брест има 21 и се изкачи на 12-а позиция в подреждането.