Хандбалистките на Шумен и Помория не успяха да се победят

Хандбалистките на Шумен спечелиха важна точка при гостуването си на силния тим на Поморие. В мач от последния за есенния полусезон кръг в “А” група двата отбора завършиха 21:21 (11:8). С това равенство шуменки събраха в актива си 7 точки след изиграните мачове, като преизпълниха заложената в началото на първенството цел – да съберат поне 4 точки.

Двубоят в Поморие започна много трудно и за двата отбора, като до 10-ата минута резултатът бе 1:1. Тимовете играха много добре в защита, като за Шумен за пореден път се отличиха вратарките Станислава Стоянова и Ирина Никифорук. В атака състезателките бъркаха, като все пак на полувремето домакините успяха да се оттеглят с крехък аванс от три гола – 11:8.

В началото на втората част шуменки бърза се върнаха в мача и намалиха до 11:10 и играта тръгна гол за гол. В последвалите минути обаче съдиите също „показаха“, че са на терена. Последваха куп отстранявания на шуменки от игра (за целия мач 7 пъти състезателки на Шумен получиха наказания от 2 минути, докато за Поморие имаше само 2 наказания).

Отборът на Шумен през голяма част от второто полувреме игра с намален състав и това даде отражение на резултата, който в 44-ата минута стана 18:13 в полза на Поморие.

В тези минути шуменки отново показаха характер, вкараха три безответни гола и играта отново тръгна гол за гол. В 25-ата минута резултатът вече бе равен 27/20, а при следващата атака Шумен поведе с 21:20. В последната за мача атака Поморие успя да вкара и да доведе мача до равенство.