Берое се измъчи, но успя да се справи с Черно море Тича

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна очаквана, но изключително трудна победа в двубоя си от IX кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 86:85 (21:18; 31:29; 18:17; 16:21).

Остин Прайс се отличи с „дабъл-дабъл“ за старозагорци – 20 точки и 11 борби, Реджър Дауел и Антъни Уолкър вкараха по 12 точки, а Иван Лилов и Трей Моузес завършиха с по 10 точки.

Симеон Илиев се отличи с 18 точки и 10 борби за гостите от морската ни столица, а Джеймс Гавин отбеляза 21 точки.

Въпреки предварителните очаквания за лесен успех, баскетболистите на Берое трябваше да потреперят буквално до последния съдийски сигнал преди да се поздравят с победата.

Двубоят вървеше изключително равностойно, като след 30 минути игра старозагорци водеха само с шест точки – 70:64. „Моряците“, от своя страна, нанесоха своя удар в началото на заключителната четвърт, когато реализираха серия от 19:0, с която не само заличиха пасива си, но и успяха да поведат с 13 точки – 83:70 при малко повече от четири минути до края.

Последва прекъсване за домакините, след което възпитаниците на Любомир Минчев подобриха значително представянето си, като на свой ред реализираха отлична серия от 16:2, включително и кош 3 секунди преди сирената на Уолкър, с което Берое стигна до победата – 86:85.