Ботев (Луковит) остава непобеден в Западната група

Отборът на Ботев (Луковит) продължава успешното си представяне през настоящия сезон в Западната група от второто ниво на волейболното първенство при мъжете Висшата лига, като оглавява класирането без загуба до момента. В 6-ия кръг на първенството волейболистите на Ботев победиха като домакини Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:7, 25:13, 25:14) и записаха 5-а поредна победа, като са първи с 14 точки. Тимът на Ихтиман е на 6-о място с 2 победи, 4 загуби и 5 точки.

Страхотен успех постигна тимът на Сливнишки герой, който надигра Тетевен Волей с 3:2 (14:25, 17:25, 25:22, 26:24, 15:10) след като изоставаше с 0:2 гейма, но направи пълен обрат пред собствена публика в "Арена Сливница". Гостите от Тетевен поведоха убедително в първите два гейма, като ги спечелиха. Играта на домакините не вървеше, което обаче не отказа треньора на сливничани Мартин Стоев и той предприе промени в състава. Това доведе до спечелване на третия гейм и неговите състезатели се върнаха в играта. Тетевенци се виждаха победители в мача, след като в четвъртата част имаха на моменти преднина от 5 точки. Не така мислеха обаче младоците на Стоев и отново взеха драматично гейма с 26:24. Това сякаш сломи съперника. В тейбрека волейболистите на Сливнишки герой бяха безкомпромисни и го спечелиха с 15:10, а с това и крайната победа. Успехът е втори с подобен обрат, след като на 16 ноември Сливнишки герой надви и Миньор (Перник) с 3:2 гейма. Въпреки това, тимът от Сливница е на 7-о място с 2 победи, 4 загуби и 4 точки. Съставът на Тетевен е на 4-а позиция с 3 победи, 2 загуби и 10 точки.

С домакински успех в този кръг се поздрави и отборът на Миньор (Перник), който надигра Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:21, 25:12, 20:25, 25:15). Това е 4-а победа за перничани, които с 2 загуби и 13 точки се намират на 2-о място в подреждането. Тимът на Горна Малина е на 8-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 4 точки.

Победа пред собствена публика записа и съставът на Град (Белоградчик), който надигра Етрополе с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Успехът е 4-и за играчите от Белоградчик, които са 3-и в таблицата с 2 загуби и 12 точки. Етрополе е последен без успех и само една спечелена точка.