Разсеян Ювентус допусна първа издънка като домакин през сезона (видео)

Отборите на Ювентус и Сасуоло завършиха при резултат 2:2 на "Алианц Стейдиъм" в ранния двубой от неделната програма на 14-ия кръг в Серия “А”. Така за първи път през сезона "Старата госпожа" не успя да постигне победа на своя стадион. Домакините поведоха в резултата чрез Леонардо Бонучи (20'), но допуснаха обрат след голове на Джереми Бога (23') и Франческо Капуто (47'). Въпреки това, бианконерите избегнаха поражението след попадение на Кристиано Роналдо от дузпа в 68-ата минута.

Маурицио Сари направи цели шест промени в състава си след победата с 1:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Войчех Шчесни отстъпи мястото си на вратата на Джанлуиджи Буфон, докато по бековете играха Хуан Куадрадо и Алекс Сандро. В халфовата линия новите имена бяха Емре Джан и Федерико Бернардески, докато днес партньор на Кристиано Роналдо в нападението на тима беше Гонсало Игуаин. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1, като на върха на атаката бе поставен Франческо Капуто.
В 8-ата минута Джан отправи далечен шут, който обаче беше избит в корнер от Стефано Турати. В 12-ата Буфон успя да парира пряк свободен удар, изпълнен от Йоргос Кириакопулос. В 16-ата Игуаин не намери целта от воле. Малко след това изстрел на Бога също се оказа неточен. В 20-ата Леонардо Бонучи реши да отправи шут от дъгата на наказателното поле, топката рикошира леко в Марлон и се озова в далечния долен ъгъл за 1:0.
Гостите обаче изравниха още в 23-ата минута, когато Капуто прокара топката между краката на Сандро, а веднага след това Бога с технично изпълнение прехвърли Буфон за 1:1. В 32-ата Игуаин пробва удар от разстояние, който мина над вратата. В 35-ата Мануел Локатели също се отчете с пропуск. В 39-ата Амед Траоре не успя да насочи с глава топката в рамките на вратата.
Втората част започна по чудесен начин за "неровердите". В 47-ата минута Матайс де Лихт сбърка пас пред наказателното си поле и топката се озова в Капуто, който веднага я насоча по посока на вратата. Буфон обаче не успя да се намеси достатъчно добре и така се стигна до пълен обрат в мача. В следващите няколко минути Ювентус сътвори три опасности пред противниковата врата. Първо Турати съумя да избие пряк свободен удар на Роналдо, а секунди по-късно стражът улови и изстрел на Игуаин от много близко разстояние. Малко след това Кристиано изпълни задна ножица, след която Джан нанесе слаб удар, който също беше спасен от Турати.
В 60-ата минута Хуан Куадрадо направи поредния пропуск за домакините. Минута по-късно Роналдо се разписа, след като беше изведен сам срещу вратаря, но попадението му беше отменено заради засада. В 68-ата обаче португалецът все пак успя да изравни резултата от дузпа, свирена за нарушение на Романя срещу появилия се като резерва Пауло Дибала. В 70-ата аржентинецът не успя да се разпише, след като ударът му се спря в Роналдо. Малко след това Турати изби в корнер нов изстрел на Дибала. В 82-ата Роналдо не уцели вратата, а секунди по-късно същото се случи и при шут на Ла Хоя. В 88-ата след изстрел на резервата Аарън Рамзи Турати изпусна топката, но успя да я сграбчи преди тя да е преминала голлинията. В добавеното време Роналдо пропусна две възможности за победен гол и така срещата завърши наравно.
По този начин Ювентус остава лидер в класирането с 36 точки, но рискува да бъде задминат при победа на Интер над СПАЛ. Сасуоло пък е на 14-ата позиция с 14 пункта.
ЮВЕНТУС - САСУОЛО 2:2

1:0 Бонучи (20')
1:1 Бога (23')
1:2 Капуто (47')
2:2 Роналдо (68' д.)