ВК Сливнишки герой с втори пореден домакински обрат, след победа над Тетевен (снимки)

ВК Сливнишки герой направи пълен обрат над своите опоненти от ВК Тетевен волей, след като ги победи с 3-2 в собствената си зала Арена Сливница.

Двубоят бе част от 6-ти кръг на Национална волейболна лига Висша лига – Западна група.

Гостите от Тетевен поведоха убедително в първите два гейма, като ги спечелиха с 14-25 и 17-25. Играта на домакините не вървеше никак, което обаче не отказа старшията на сливничани Мартин Стоев, който направи кардинални промени в състава. Това доведе до драматично взет трети гейм, в който неговите възпитаници спечелиха с 25-22.

Гостите се виждаха победители в мача, след като в четвъртата част те имаха на моменти преднина от пет точки. Не така мислеха обаче младоците на Стоев и отново взеха гейма с 26-24, което сякаш и отказа тима от планинският ни град. В тейбрека Сливнишки герой бяха безцеремонни и с 15-10 взеха победата, която е втори подобен обрат, след като на 16 ноември с.г., надвиха и Миньор (Перник).

В следващият кръг сливничани гостуват на ВК Етрополе а ВК Тетевен волей приема лидера в групата ВК Ботев (Луковит).

СНИМКИ: БИСЕР ТОДОРОВ