Марек с инфарктна победа над Перун

Инфарктна победа измъкна отборът на Марек в последния си мач за полусезона в Югозападната Трета лига. Дупничани спечелиха с 1:0 у дома срещу последния в класирането Перун (Кресна) с гол в 90-ата минута.

Мачът бе лишен от футболни достойнства, най-вече заради мокрия и доста тежък терен. Ситуацията в Марек бе утежнена и заради липсата поради контузии и наказания на цели 10 играчи. Това наложи  сред титулярите да започнат двама млади дебютанти – Стивън Ангелов в центъра на защитата и Иван Георгиев като централен нападател. Като резерви влязоха още трима юноши. След много борба, тичане и търсене на гола до самия край, щастието се усмихна на дупничани в 90-ата минута. Тогава Христо Каймакански намери топката от движение и със свиреп шут с десния  крак я прати точно под гредата на Тапигьозов – 1:0.

На полувремето на мача на оградата на сектора, известен като Слънчев брег на дупнишкия стадион, фенове написаха със спрей „Караколеви вън от Бончук“, явно във връзка с предстоящия Управителен съвет на клуба.

Иначе Марек ще зимува на 14-о място . Дупничани обаче събраха актив от 15 точки и се отдалечиха от двата тима, които са под чертата за изпадане към момента. Последен 17-и остава Перун със 7 точки, Рилски спортист е 16-и с 8 точки.