Добруджа удари ЦСКА в Суперлигата (галерия + статистика)

След сътресенията през последните дни и освобождаването на старши треньора Пламен Христов, волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) прекъсна черната си серия от 3 поредни загуби в Суперлигата на България за мъже. Отборът от Добрич, който беше воден от помощник треньора Пламен Великов, удари като гост ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:20, 30:28) в един от най-интересните мачове от 8-ия кръг на първенството, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Васил Симов" в столицата.

45 ЦСКА - Добруджа

По този начин добричлии останаха на 3-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 16 точки, с колкото е и 4-ия Монтана, но с по-лошо геймово съотношение. ЦСКА пък е едва 9-и с 3 победи, 5 загуби и 9 точки. В следващия 9-и кръг Добруджа ще приеме Арда (Кърджали), докато "червените" ще гостуват на Черно море във Варна.

Първата част започна равностойно, като постепенно гостите от Добруджа взеха преднина и дръпнаха с 20:15. ЦСКА се доближи на точка, но в края добричлии отново взеха превес и поведоха след 25:22. Добруджа водеше играта почти през целия втори гейм и заслужено удвои аванса си след 25:20. Третата част бе изключително оспорвана, като тимът от Добрич показа по-здрави нерви и издържа на напрежението в края за победата с 30:28 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Жулиен Георгиев (4 аса и 64% ефективност в атака) и бившият играч на ЦСКА Пламен Шекерджиев (3 блока, 4 аса, 45% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане) с 18 и 17 точки за победата.

За армейците Мартин Павлов (52% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане) и опитният ветеран Христо Цветанов (1 блок и 83% ефективност в атака) завършиха с 12 и 11 точки.

ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (22:25, 20:25, 28:30)