Волфсбург покори Франкфурт с човек по-малко (видео)

Футболистите на Волфсбург взеха петата си победа през сезона в Бундеслигата, триумфирайки с 2:0 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). С този успех “вълците” вече имат 20 точки и се изкачиха до седмото място във временното класиране, слагайки край на серията от две поредни загуби.

Ваут Вегхорст откри резултата на “Комерцбанк Арена” след 19 минути игра. Тогава Максимилиан Арнолд шутира, но топката отскочи в земята, след което Вегхорст я вкара във вратата с глава - 1:0. В края на полувремето гостите останаха в намален състав, след като Марсел Тисеран бе изгонен за втори жълт картон след удар срещу Гонсало Пасиенсия.

В 65-ата минута се стигна и до второ попадение в полза на гостите, което дойде след “асистенция” на Феликс Вийдвалд. Вратарят започна като титуляр за първи път този сезон в първенството, но по-малко от 30 минути преди края подари топката с нескопосан пас на Жоао Виктор, който отбеляза за 2:0.