Зенит измъкна победата в Казан

Отборът на Зенит записа нова ценна победа в актива си в руската Премиер лига. Съставът от Санкт Петербург взе трите точки при гостуването си на Рубин (Казан) от 17-ия кръг, след като се наложи с 2:1.

В 8-ата минута защитник на домакините не успя да изчисти добре топката и я прати в краката на Далер Кузяев, който подаде за Сердар Азмун и той отблизо засече за 0:1.

В 66-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Топката бе центрирана отдясно, Игор КОновалов свали с глава към Евгений Марков, който отблизо я чукна във вратата за 1:1.

В 79-ата минута обаче Зенит вкара победен гол. Артьом Дзюба получи дълъг пас в наказателното поле, овладя топката, обърна се и стреля във вратата за крайното 1:2.

С този успех Зенит вече има 39 точки и отново се откъсна пред втория Локо (Москва). Рубин пък остава на 14-ата позиция в таблицата със 17 точки.