Черно море прекъсна победната серия на Дунав (статистика)

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха втори успех в Суперлигата, като се наложиха над Дунав (Русе) с 3:2 (19:25, 20:25, 25:22, 25:21, 15:13) в двубой от шести кръг, изигран в крайдунавски град. Така "моряците" прекъснаха победната серия на русенци, които имаха три поредни успеха.

Черно море е на 10-о място с 4 точки (2 победи, 4 загуби), Дунав е четвърти с 11 точки (4 успеха, 2 поражения).

В първата част играта тръгна равностойно, гостите поведоха за кратко, след което русенци се откъснаха със солидна преднина след серия на Данаил Милушев. Това продължи до 22:11, впоследствие "моряците" отвърнаха и скъсиха дистанцията на 3 точки (22:19). Играчите на Дунав отново взеха инициативата и затвориха гейма без проблем.

Вторият гейм бе под диктовката на домакините до 15:11, когато момчетата на Юлиан Тупанков набраха инерция и се залепиха за съперника (15:15). Волейболистите от крайдунавския град си върнаха предимството и не позволиха повече изненади, оставайки стабилни до края.

Третата част започна силно за домакините, след което серия на "моряците" обърна резултата в тяхна полза, стигайки до 7:2. Грешки от сервис и атака намалиха преднината. Играта тръгна точка за точка, като лидерството се сменяше постоянно. Варненци поведоха със 17:15 след две атаки на Николай Колев, грешка на противника увеличи разликата. Волейболистите на Данаил Милушев обаче успяха да изравнят и да се върнат в играта. Интригата отново влезе в мача - гостите поведоха и успяха да задържат Дунав на разстояние и в крайна сметка да спечелят гейма.

Четвъртият гейм предложи равностойна игра отначало, като ролите се разменяха. В средата на частта обаче отново варненският тим взе инициативата, русенци започнаха да грешат и постепенно се отдалечиха. Играта в атака и на начален удар се подобри, разликата бе стопена. Започна догонване от двете страни на мрежата, обаче състезателите на Черно море успяха да наложат волята си и да изравнят резултата на 2:2 гейма.

Двубоят влезе в тайбрек. Там двата отбора показаха равностойна игра, положението се запази до 7:7. "Моряците" влязоха в серия и излязоха напред, като не оставиха съперника да диша спокойно. Данаил Милушев и съотборниците му обаче успяха да се окопитят и да останат само на точка от Черно море. Атака на Явор Генов сложи край на спора и донесе втора победа на варненци.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 2:3 (25:23, 25:20, 22:25, 21:25, 13:15)