Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Кубрат 2016 открадна точка от Суворово

Футболистите на Кубрат 201“ откраднаха точка у дома от силният тим на Суворово. Срещата им от 13-тия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група, играна пред около 250 зрители, завърши 1:1, а възпитаниците на треньора Милен Петров показаха воля и мъжество и ако шанса беше на тяхна страна в края на двубоя, радостта им можеше да бъде и още по-голяма.

Гостите от Суворово поведоха с ранен гол на Николай Илиев още във 2-ата минута Въпреки игровото си предимство, до края на първата част те пропуснаха една дузина чисти положения за гол пред вратата на Димитър Лазаров.

През втората част кубратчани поизтеглиха играта в средата на футболния терен и на няколко пъти застрашиха вратата на гостите, пазена от Костадин Иванов. В 71-ата минута Айтекин Хамид удари гредата, а в 80-ата след асистенция на Юмер Левент порази вратата на гостите и възстанови равенството.

До края на мача Кубрат 2016 се вдигна на щурм и прибра гостите в тяхното игрално поле. Последваха не едно и две мелета пред вратата на Костадин Иванов, но нов гол и така не падна. Секунди преди крайния сигнал на варненската съдийска бригада начело с Мартин Великов домакините удариха нова греда и това беше всичко за този така интересен двубой.

Видимо радостен от спечелената точка, треньорът Милен Петров сподели:

“Спечелихме точка от силен отбор в групата. Момчетата спазиха пълноценно указанията ми. Получихме ранен гол, но бързо се съвзехме и се върнахме в мача. Да, през първата част гостите от Суворово диктуваха играта на футболния терен, но през втората дойде и нашето време. Освен гола на Айтекин Хамид ударихме и две греди, а това беше и големият ни шанс в мача.”