Исландия не допусна изненада в Молдова

Отборът на Исландия не допусна изненада при гостуването си на Молдова в последния си мач от група Н на квалификациите за Евро 2020. Тимът от островната държава победи с 2:1 в мач без значение, тъй като нямаше никакви шансове за директно класиране и остана трети в крайното класиране, а първите две места са за Франция и Турция.

Биркир Бярнасон даде преднина на гостите в 17-ата минута, а резултатът се запази до почивката. След паузата домакините успяха да изравнят в 56-ата минута чрез Николае Милинчеану. Само четири минути по-късно Гилфи Сигурдсон отново изведе исладците напред. В 77-ата минута той можеше да убие интригата в мача, но пропусна от дузпа.