Берое 2016 оглави класирането на Източната група във Висшата лига

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) единствен продължава без загуба в Източната група от второто ниво на волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига.

В четвърти кръг на шампионата волейболистите на Берое спечелиха гостуването си над Раковски 1964 (Севлиево) след петгеймова битка 3:2 (20:25, 25:23, 21:25, 25:19, 16:14).

Двубоят бе страхотна драма, а интригата продължи до самия край. Старозагорци изоставаха с 1:2 гейма, но се вдигнаха на щурм и докараха мача до тайбрек. Битката за преимущество продължи в пълна сила в петата решителна част, като в крайна сметка, гостите показаха повече устойчивост на напрежението в решителния момент и затвориха гейма с 16:4, а с това спечелиха и мача. Така Берое 2016 отбеляза трета победа, като оглавява класирането на Източната група със 7 точки. Съставът на Раковски е без успех досега, като с 2 точки заема последната позиция.

Първо поражение записа досегашният водач в групата ПСК Локомотив (Пловдив), който отстъпи при домакинството си на Черноморец (Бяла)  с 1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 16:25) в зала „Строител“. С това пловдивчани се смъкнаха в подреждането, като с две победи и 6 точки заемат четвърто място във временното класиране. Представителите на Бяла записаха втора победа, като с две загуби и 7 точки се изкачиха на трето място в подреждането.

С чист успех  този кръг се поздрави и тимът на Виктория Волей (Пловдив), който се наложи над Царево с 3:0 (36:34, 25:20, 25:15). Първият гейм бе особено оспорван и драматичен, като викторианците успяха да наложат волята си. Това пречупи домакините от Царево и в следващите две части те не дадоха същия отпор.

Успехът е втори за Виктория Волей, което изкачи пловдивчани на втора позиция в Източната група с 8 точки. Царево е на шесто място, с един успех, две загуби и 2 точки.

Програма, резултати и класиране в Източната група вижте тук.