Голово шоу между Славия и младежките национали на България (видео+галерия)

Отборите на Славия и България U21 направиха истинско шоу на стадион "Славия". Двата тима завършиха при резултат 3:3 в контролна среща. Попаденията за младите "лъвове" реализираха Светослав Ковачев (25), Здравко Димитров (37) и Доминик Янков (40). За "белите" се разписаха Дарко Тасевски (26), Янис Карабельов (69) и Николай Дюлгеров (71).

56 България (U21) - Славия

Проверката започна в сравнително бавно темпо и без сериозни голови положения. В 25-ата минута Светослав Ковачев направи фантастичен пробив, който завърши с прекрасен завършващ удар в мрежата на "белите".

Секунди по-късно обаче Дарко Тасевски изравни резултата, след като се възползва от добро центриране в наказателното поле.

В 37-ата минута младите "лъвове" стигнаха до втори гол. Атакуващият футболист на Левски Здравко Димитров бе изведен очи в очи с Георги Петков, а талантът прехвърли изключително майсторски легендарния страж.

Три минути по-късно и Доминик Янков се възползва от груба грешка в "бялата" защита и юношата на Лудогорец не пропусна да запише името си сред голмайсторите с мощен шут в близкия ъгъл.

В 50-ата минута Славчо Шоколаров опита да изненада стража на България, но опитът му бе твърде слаб.

В 69-ата минута Янис Карабельов намали резултата с бомбен шут от дистанция.

Секунди по-късно Цветелин Чунчуков можеше да изравни, но нападателят стреля силно, но високо над вратата.

Две минути по-късно Николай Дюлгеров разстреля младите "лъвове" с брилянтен удар от 25 метра.

До края на срещата "белите" продължиха да са по-активни, но футболистите на Златомир Загорчич не успяха да стигнат до пълния обрат.

СЛАВИЯ - БЪЛГАРИЯ (U21) 3:3