Бостън нанесе шеста поредна загуба на Голдън Стейт, Уориърс загубиха и Д'Анджело Ръсел

Бостън постигна десета поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада след успех над Голдън Стейт със 105:100.

Уориърс започнаха силно и взеха първата част с 23:32, което даде доза опитмизъм, но Селтикс отговориха с разлика от десет точки във втората четвърт и поведоха още до почивката след 29:19. Третата част гостите взеха третата част с 24:20, за да се стигне до 29:29 в последната и най-оспорвана част на срещата. Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки, а Джейлън Браун добави 22 точки и 8 борби за успеха на Селтикс. Д'Анджело Ръсел вкара 12 точки, но не завърши мача заради травма, а поражението за Голдън Стейт е шесто поредно за тима.

Джеймс Хардън наниза 44 точки за победата на Хюстън над Индиана със 111:102. Хардън затвърди перфектната си форма от началото на сезона, като в пет поредни мача вкарва минимум по 36 точки. Рокетс бяха по-добрият отбор през целия мач и позволиха на своя противник да взема само третата част, която завърши с четири точки в полза на Пейсърс.