Хеттрик и три асистенции за Конър МакДейвид при успех на Едмънтън срещу Колорадо

Конър МакДейвид вкара три гола и подаде за още три, а Леон Драйзайтел завърши с шест асистенции при победата на Едмънтън с 6:2 срещу Колорадо в мач от редовния сезон в НХЛ. Това е рекорден брой точки и за двамата в Лигата, а техният отбор поведе с четири точки на Аризона на върха в Тихоокеанската дивизия.

Райън Нюджънт-Хопкинс вкара два гола и Зак Касиан също се разписа за Ойлърс. Андре Бураковски бе точен на два пъти за “лавините”, които приключиха серията си от три поредни победи.

Алекс Иафало вкара 23 секунди след началото на продължението и Лос Анджелис победи Детройт с 3:2.

Адриан Кемпе изравни за Кингс само 108 секунди преди финалната сирена, а Иафало вкара с лекота след пас на Дрю Дъфти по мантинелата.

Така Лос Анджелис спечели поредни мачове едва за втори път през сезона.

Дъги Хамилтън вкара в продължението за победа на Каролина с 5:4 срещу Бъфало.

Двата тима си отбелязаха цели три гола в последните шест минути на редовното време, а Йохан Ларсон изравни 41 секунди преди края за Сейбърс.

Хамилтън обаче бе точен 2:32 минути след началото на допълнителната част и по този начин “ураганите” се изравниха по точки с третия в Столичната дивизия - Филаделфия.