Треньорът на "соколите" не хвърля кърпата след 0:4: Не сме се предали

Старши треньорът на Спартак (Варна) Кириакос Георгиу не направи драма от загубата от Литекс с 0:4, която задържа варненци в зоната на изпадащите. Кириакос уточни, че е видял положителни неща в играта на отбора през първото полувреме и гарантира, че никой в тима не се е предал и ще гонят 6 точки в оставащите 3 мача във Втора лига за тази година.

Ето какво заяви Кириакос Георгиу за "Петел":

"През първото полувреме видях положителни неща в играта ни. Имаше агресия, борба, шпагати, имахме и удари – на Ивайло Русев, на Васко Боев, два пъти на Стоян Иванов. За съжаление, получихме нелеп гол 2 минути преди почивката. Ако бяхме издържали, мачът можеше да се развие по друг начин. След втория гол от дузпа рискувах. Все пак аз съм треньор на Спартак, а не на село, и дали ще е 0:2 или 0:4, е все едно, защото не получаваш точки. Силите обаче ни напуснаха и не играхме добре през второто полувреме.

Но като цяло виждам напредък. И никой в нашия отбор не се е  предал. Нито аз, нито момчетата. В паузата ще работим за тактика, ще изиграем и контрола с Поморие другата събота.

Мачът с Черноморец на 23 ноември в Балчик ще е мач на истината за нас. Но после играем на този терен и с Кариана, и с Нефтохимик. В тези 3 мача ще се стремим да вземем поне 6 точки.

След това ще се направи обстоен анализ на есенното ни представяне и ще си извадим поуки от грешките. С един треньор, нови футболисти, които да помогнат и пълноценна зимна подготовка, съм убеден, че ще сме по-продуктивни напролет".