ЦСКА (М) най-после показа характер (видео)

След 4 мача без победа в първенството и още толкова без успех в групите на Лига Европа, ЦСКА (Москва) се пребори за трите точки при гостуването си на новака Сочи. "Армейците" на два пъти бяха догонващи, но спечелиха с 3:2 и настигнаха в класирането Ростов и Локомотив (Москва) преди мача на "железничарите" срещу Краснодар.

По-рано през сезона Сочи открадна точка от ЦСКА в столицата, а беше близо до това да го направи и днес. Отборът на Александър Точилин обаче допусна два гола за три минути след почивката, което означаваше трета пордена загуба и оставане в дъното на таблицата.

Сочи поведе в 7-ата минута с гол на Алексей Мостовой. Атаката се разви по левия фланг. Центрирането дойде от Дмитрий Полоз, а след удара на Мостовой имаше рикошет, който не позволи на Игор Акинфеев да се намеси. Десетина минути по-късно Арнор Сигурдсон стреля силно, топката се отклони от Миха Мевля и влетя във вратата - 1:1.

В самия край на полувремето Константин Кучаев повали в наказателното поле Полоз и потърпевшият реализира дузпата. Домакините обаче бяха подложени на мощен натиск веднага след старта на втората част и се огънаха. В 52-ата минута Никола Влашич центрира към Иван Обляков и той отблизо изравни, а в 55-ата Фьодор Чалов сложи край на головата си суша и ЦСКА направи пълен обрат.

"Армейците" се защитаваха добре в минутите до края на двубоя и заслужиха победата. Сочи пък не успя да избегне поредното поражение и се закотви на последното място в класирането.

В следващия кръг ЦСКА ще е домакин на Криля Советов, докато Сочи ще гостува на Уфа.