Резерва измъкна Лудогорец в продължението от нов провал (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец стигна до много трудна победа срещу последния в efbet Лига Витоша (Бистрица). “Орлите” измъкнаха успех с 1:0 с гол в даденото от съдията продължение на двубоя от 16-ия кръг на надпреварата. Негов автор бе резервата Димо Бакалов.

54 Витоша (Бистрица) - Лудогорец

Шампионите имаха тотален натиск през целия мач, но бяха изключително безидейни в предни позиции и не създадоха очаквания брой ситуации пред Християн Василев. Единствено в началните минути гостите изглеждаха достатъчно концентрирани, но постепенно загубиха фокус и играта им забуксува. Проливният дъжд в Бистрица допълнително затрудни двата отбора, но това не може да бъде оправдание за незадоволителното представяне на лидера в класирането. Все пак Лудогорец успя да вземе три точки и глътка въздух след тежкото поражение с 0:6 от Еспаньол в Лига Европа през седмицата.

Витоша днес бе без контузените Гьонов, Садула и Димитров. Енгибар Енгибаров пусна на терена Василев на вратата и Гочев, Зюмбулев, Купенов, Бонев и Иванов в защита. Амзин и Кочилов действаха в средата на терена, а Котев този път бе изтеглен по-напред като плеймейкър. В нападение пък действаха Кабов и Станкев.

В същото време Станислав Генчев направи сериозни промени в състава си. Много от футболистите, които играха в злополучния мач с Еспаньол, получиха почивка. На вратата излезе Илиев, а четворката в защита бе съставена от Икоко, Моци, Григоре и Недялков. Дяков и Анисе бяха двойката в средата на терена, а Битон бе в ролята на плеймейкър. Жоржиньо и Чибота оперираха по крилата, а в атака започна Шверчок.

Срещата започна с натиск на гостите и на няколко пъти Василев трябваше да се намесва при удари на играчи на Лудогорец. В средата на полувремето обаче дойде неприятна новина за Станислав Генчев. Драгош Григоре получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място в игра влезе Георги Терзиев.

До края на полувремето гостите продължиха да имат териториално надмощие, но рядко стигаха до опасности пред Василев. Битон стреля точно от пряк свободен удар, но вратарят изби в ъглов удар. Домакините от своя страна действаха на контраатака и отправиха шутове към Илиев чрез Кабов и Станкев.

В началото на втората част Лудогорец удари греда. Шверчок се освободи в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но страничният стълб спаси домакините.

Постепенно играта на Лудогорец стана все по-безидейна и тежкият терен все повече затрудняваше двата тима. Витоша действаше добре в защита и почти не позволяваше на играите на гостите да стигнат в близост до Василев. От друга страна на няколко пъти домакините имаха възможност да организират добри контраатаки към Илиев, но не успяха да се структурират добре и численото им предимство в определени ситуации остана неизползвано.

Така срещата вървеше към нулево равенство, когато Бакалов спаси тима си от грешната стъпка. Жоржиньо центрира към наказателното поле, където влезлият като резерва футболист бе оставен непокрит и с хубав отскок засече с глава топката във вратата.

Буквално в последната секунда на мача Витоша можеше все пак да стигне до изравняване, но след разбъркване Георги Амзин стреля, но ударът му бе право в ръцете на Илиев.

По този начин Лудогорец увеличи преднината си на върха на шест точки. “Орлите” се възползваха от загубата на Левски срещу Ботев и вече Локомотив (Пловдив) е на втора позиция в класирането. Разградчани са с 42 точки, докато “смърфовете” са с 36. Витоша от своя страна остава на дъното с едва четири точки.