Интер показа характер и обърна костеливия Верона (видео)

Отборът на Интер постигна много трудна победа с 2:1 над гостуващия Верона в двубой от 12-ия кръг на Серия “А”. “Жълто-сините” поведоха в резултата чрез Валерио Вере (19’ д.), но “нерадзурите” постигнаха обрат през второто полувреме с попадения на Матиас Весино (65’) и Николо Барела (83’).
Антонио Конте е направил две промени в състава си след загубата с 2:3 от Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига. Диего Годин и Антонио Кандрева са отстъпили местата си на Алесандро Бастони и Валентино Лазаро. Гостите пък са подредени в 3-4-2-1, като атаката им води Еди Салседо.

След добра контраатака на гостите Самир Ханданович фаулира Матия Дзакани и така в 19-ата минута съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се зае Вере, който с точен шут я превърна в гол в полза на Верона. В 25-ата Марко Силвестри първо спаси воле на Ромелу Лукаку, а секунди по-късно удар на белгиеца по земя мина на сантиметри от вратата. Две минути по-късно далечен изстрел на Марсело Брозович облиза напречната греда. В 37-ата Силвестри изби в корнер шут от далечно разстояние на Стефан де Фрай. В 44-ата "нерадзурите" бяха изключително близо до изравнително попадение, но след удар на Матиас Весино Силвестри съумя да избие топката, която беше преминала голлинията с половината си обем. В 45-ата изстрел с глава на Лукаку попадна право в обятията на вратаря. В 55-ата минута Лазаро се строполи в наказателното поле след контакт с Дарко Лазович, но съдията не уважи претенциите му за дузпа. В 60-ата шут по земя на Лукаку мина встрани от вратата, а минута по-късно удар с глава на Лазаро беше блокиран от противников играч. В 65-ата домакините най-после успяха да изравнят резултата, след като Весино засече с глава центриране на Лазаро.
В 73-ата Силвестри отрази изстрел на Бастони, а секунди по-късно Лукаку не съумя да се възползва по най-добрия начин от прострелно центриране на защитника. В 80-ата стражът на домакините излезе, за да посрещне топката, но белгиецът успя да го изпревари. Все пак слабият удар с глава на нападателя беше спасен от Силвестри с лекота. В 83-ата обратът стана пълен благодарение на чудесен изстрел на Барела от границата на наказателното поле. До края на мача гостите имаха само една добра възможност за нов гол, но резервата Мариуш Степински я пропусна и така крайният успех отиде при "нерадзурите".
Така Интер излезе начело на класирането с актив от 31 точки, докато Верона е 9-и с 15 точки.

ИНТЕР - ВЕРОНА 2:1

0:1 Вере (19' д.)
1:1 Весино (65')
2:1 Барела (83')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Лазаро, Весино, Брозович, Барела, Бираги, Лукаку, Лаутаро

Верона: Силвестри, Лазович, Фараони, Гюнтер, Емпереур, Песина, Рахмани, Амрабат, Вере, Дзакани, Салседо