Двама вратари, съдийска грешка и Соу с основен принос за трета поредна победа на ЦСКА-София (видео)

ЦСКА-София постигна трета поредна шампионатна победа, след като надигра с 1:0 Славия в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение вкара Али Соу в 66-ата минута, не и без помощта на белия вратар Георги Георгиев, който не се намеси добре при изстрела на нападателя.

24 ЦСКА-София - Славия 1:0

В тази ситуация грешка допусна и реферът Драгомир Драганов, който отсъди несъществуващ фаул, спирайки контраатака на гостите и за негово съжаление след центрирането се стигна до победното попадение.

Вратарят на червените Густаво Бусато също имаше решаваща роля в този двубой, тъй като в 92-ата минута докосна с върха на пръстите си бомбен шут на Емил Стоев, което бе достатъчно да отклони леко топката и тя се отби в лявата греда.

Тогава белите играеха с 10 човека, тъй като в 87-ата минута Славчо Шоколаров си изкара червен картон за фаул и пререкание със съдията.

Иначе победата на червените беше напълно заслужена предвид играта и положенията, които създадоха те през втората част, но в края на срещата и късметът ги покри при шута на Стоев.

Голямата изненада в състава на домакините отново бе липсата на Кристиян Малинов, който във втори пореден шампионатен двубой остана на пейката. Сред 11-те се завръна десният бек Иван Турицов, който зае мястото на Гълъбов.

През първия четвърт час двата отбора си размениха по един удар. Първо Узунов шутира от границата на наказателното поле след добра атака отляво, но Бусато без проблем улови. Червените отговориха с изстрел на Соу от 23-24 метра, който излезе високо над напречната греда.

Първото по-опасно положение стана факт в 23-ата минута, когато Занев шутира от фаул, но Георгиев изби в корнер.

В 36-ата минута домакините отнеха топката след грешка на Йомов, Пинто получи пас, напредна и отправи изстрел от 23-24 метра, който Георгиев изби в ъглов удар. Три минути по-късно Евандро шутира от неудобна позиция, топката обаче се отби от крака на Попадийн и за малко не се озова в мрежата на белите, но за техен късмет "кацна" на напречната греда.

Седем минути след почивката ЦСКА-София бе близо да отбележи. Евандро осъществи отличен пробив отляво, който завърши с центриране по земя в малкото наказателно поле на белите. Последва меле, а Гамаков успя да изчисти от голлинията с шпагат.

В 59-ата минута домакините на два пъти създадоха сериозно напрежение в наказателното поле на гостите. Първо Пинто успя да задържи топката на аутлинията и върна към Отабор, който стреля от десетина метра, но в гърба на защитник в бяло. Секунди по-късно опасно центриране отляво бе с мъка избито в корнер от отбраната на Славия.

Натискът на домакините бе материализиран в 66-ата минута. Тогава реферът спря контраатака на гостите, твърдейки, че Карабельов е фаулирал Евандро, а това не бе така. Халфът на белите дори получи жълт картон за чистото отнемане на топката. Занев центрира от фаула към Али Соу, който стреля с глава, Георгиев се намеси слабо и топката мина под плонжа му - 1:0 за ЦСКА-София.

В 72-ата минута домакините имаха шанс да вкарат втори гол. Карабельов изведе Соу сам срещу вратаря при опит да върне топката назад, таранът на червените стреля, но този път Георгиев спаси.

Последваха още няколко опасни контраатаки на ЦСКА-София, които като по чудо не доведоха до ново попадение. Пропуски направиха Малинов и Соу, а на два-три пъти набезите не завършиха с точно голово подаване.

Първата по-смислена атака на Славия дойде в 85-ата минута, когато Патев центрира към Галин Иванов, чийто удар с глава не затрудни Бусато.

В 87-ата минута гостите останаха с човек по-малко след заслужено изгонване на Шоколаров. Халфът изрита Жеферсон и получи жълт картон. Последва словесна атака срещу рефера, който го изпрати скоропостижно в съблекалнята.

Останали с 10 човека белите заиграха по-добре и в 92-ата минута можеха да изравнят след изстрел на Стоев от 25 метра, който и след впечатляваща намеса на Бусато се отби в лявата греда.

ЦСКА-СОФИЯ - СЛАВИЯ 1:0