Световният шампион Християн Стоянов: Всичко премина по план

Християн Стоянов спечели световната титла на 1500 метра на първенството по лека атлетика за хора с увреждания в Дубай. 21-годишният габровец извоюва златния медал в категория T46 с европейски рекорд и рекорд на шампионатите от 3:50.87 минути. Часове след триумфа си той публикува равносметката си в страницата си във Фейсбук.

Два златни медала за България от СП по лека атлетика за спортисти с увреждания

Ето какво написа Стоянов:

Световното първенство за мен приключи.
Всичко премина по план.
Всяко едно от момчетата с които бягах беше подготвено. Те са тренирали не по-малко от мен, отдали са се не по-малко от мен и са мечтаели да бъдат шампиони не по-малко от мен.
Леката атлетика е индивидуален спорт, но за да изкачиш върха са нужни хора, които да ти помагат с огромния товар, който трябва ежедневно да носиш. Тези хора са моят екип и ми помогнаха да достигна този връх!
Екипът се състои от:
- Семейство, което в добро и лошо да бъде с мен.
- Любим човек, който да ми вдъхва увереност дори, когато греша.
- Приятели, които да бъдат моята опора в трудни моменти.
- Треньор, който да вярва в мен повече отколкото аз в себе си.
- И всички вие, които някога сте били, сте и ще бъдете част от моя живот и сте ме изградили, като спортистът и победителят, който съм в този момент.

Чрез всичко това доказваме, че силата ни е когато сме обединени и се подкрепяме!

Ружди Ружди също го направи и то за пореден път!

Останалите параолимпийци на които им предстои старт през идните дни също ще го докажат.