Алекс де Минор с втора победа в Милано

Норвежецът Каспер Рууд постигна първа победа в турнира Следваща генерация в група А, а 18-ият в света Алекс де Минор вече има две победи, след като се наложи над Миомир Кецманович и оглави класирането.
Но след днешните резултати и четиримата състезатели в групата все още имат шансове да преминат в следващия етап.
В първата среща от днешната програма норвежецът Рууд се наложи с 3:4 (2:7), 4:3 (7:2), 4:2, 3:4 (2:7), 4:1 над Алехандро Давидович Фокина за два часа и 16 минути. Рууд спечели едва девет точки повече от испанеца, за да го преодолее и най-вече показа по-солидна подготовка в петия сет. Въпреки контузията в коляното, която му се обади във втория гейм на третия сет, Давидович Фокина даде най-доброто от себе си, за да продължи с 44 уинъра, но и 40 непредизвикани грешки. Рууд имаше седем брейк-шанса в мача, от които успя да реализира пет, но вече има една победа и една загуба и доста по-добри шансове за полуфинал.
В мач, който продължи час и 24 минути, австралиецът Де Минор се наложи над Кецманович с 4:1, 4:3 (7:4), 1:4, 4:0. Де Минор, който е и фаворит, направи два пробива при 17-те шанса за пробив, които му се откриха в срещата. Но сърбинът за много кратки периоди от мача намери своя ритъм, което не му позволи да се надява на нещо повече. В крайна сметка австралицът вече води в групата с две победи.