Тотнъм с първа победа като гост от половин година, Сон пак се разкая (видео)

Отборът на Тотнъм показа, че се е отърсил от тежката загуба с 2:7 от Байерн (Мюнхен), защото записа втори убедителен успех над Цървена звезда и почти сигурно ще последва германците на осминафиналите в Шампионската лига. Този път англичаните надвиха сърбите с 4:0 в Белград и имат 7 точки в група “В” - с 4 повече от Звезда, при оставащи два кръга до края. Това беше първи успех за състава на чужд терен от победата с 3:2 над Аякс на полуфиналите в ШЛ през май.

Стартиралият за първи път като титуляр за “шпорите” Джовани Ло Селсо (34’) реализира първия гол в 34-ата минута, а през втората част Хюн-Мин Сон (57’,61’) заби два бързи. Резервата Кристиан Ериксен (85’) имаш шанс да добави четвърто попадение. Преди две седмици лондончани бяха разгромили този съперник с 5:0 на своя терен.

Срещата беше специална за Хюн-Мин Сон, който изкара тежки последни няколко дни покрай контузията на Андре Гомеш. Азиатецът не пропусна възможността да се извини за случилото се и тази вечер, като не се радваше при головете си, а поиска прошка.

Имаше съмнения, че на срещата в сръбската столица може да има нови прояви на расизъм спрямо англичаните по подобие на случилото се в София, но не се появиха информации за нещо такова.

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино даде шанс от първата минута на Джовани Ло Селсо, Хуан Фойт, Дани Роуз и Ерик Дайър.

Англичаните започнаха добре и рано-рано имаха претенции за дузпа, която обаче ВАР не потвърди, защото топката срещна бедрото на футболист на Звезда. В 13-ата Хари Кейн можеше да се справи по-добре, като в крайна сметка пропусна добър шанс.

Сърбите бяха на крачка от откриващо резултата попадение в 23-ата минута. Тогава на Милан Павков му остана само да преодолее Пауло Газанига, но ударът му беше слаб и вратарят спаси.

Тотнъм излезе напред в 34-ата минута след комична поредица от греди и пропуски. След контраатака Хари Кейни и Сон уцелиха гредите, но в крайна сметка Ло Селсо беше точен - 1:0.

Сърбите пропуснаха да изравнят в 44-ата, когато пък карамбол в полето на Тотнъм доведе до две греди, но топката така и не влезе в мрежата. И двете греди бяха след докосвания на играчи на гостите - на Газанига и Давинсон Санчес.

Гостите решиха всичко в рамките на 4 минути с две попадения на Сон. В 57-ата минута те отново матираха съперника на контраатака, завършена от корееца с удар под гредата. В 61-вата пък на него му беше още по-лесно да се разпише на празна врата след подаване на Дани Роуз.

Срещата вече се доиграваше и в 85-ата, след известна доза късмет, Ериксен оформи крайното 4:0.