Александър Георгиев пусна шест гола в мач от НХЛ

Отава се наложи с убедителното 6:2 над Ню Йорк Рейнджърс, на чиято врата беше роденият в Русе Александър Георгиев. Мачът си беше дерби на дъното в Източната конференция, тъй като Отава е на последното място в Атлантическата дивизия със 7 точки, а Рейнджърс е 7-и в Столичната с 11.

Българският вратар направи 24 спасявания в мача, а новобранецът Каапо Кокко дори откри за тях в 8:47-ата минута. Но след това още до първата почивка Жан-Габриел Паго и Тайлър Енис обърнаха за 2:1. През втората част Паго се разписа още един път, както и Ройн Хейнси и Брадлби Ткъчък за 5:1. 2:26 минути преди края на втората третина Артьоми Панарин намали, но Владислав Наместников, който преди това беше асистирал за един гол, оформи крайното 6:2 5:53 след началото на третата част.

Нешвил Придейтърс размаза Детройт 6:1, като Ник Бофино вкара първото попадение от петте за гостите от Нешвил в третия период. Мат Дюшен вкара два пъти в средата на частта, другите голмайстори са Кайл Търис и Колтън Синсънс. Андреас Атанасиу откри през първата част на мача, а Нешвил има 18 точки и е 2-и в Централната дивизия.

Аризона се наложи с 3:2 над Едмънтън като гост след продължение, но гостите остават на върха в Тихоокеанската дивизия с 21 точки- една повече от 2-ия Ванкувър.

Дерек Стехан вкара във 2:10 минута на продължението. Той получи подаване от Ник Шмалц и от ъгъла на зоната прониза вратаря Мико Коскинен. Михаел Грабнер и Карл Сьодерберг също се разписаха за гостите от Финикс. Едмънтън прекъсна серията си от две поредни победи, въпреки головете на Конър Макдейвид и Гаетан Хаас.