Спорна дузпа в 96-ата минута остави ПАОК без поражение в Гърция

Спорна дузпа в 96-ата минута и още 5 минути разправии и скандали преди изпълнението й оставиха ПАОК (Солун) непобеден в гръцкото първенство след 9 кръга. Шампионите трябваше обаче да се задоволят с 2:2 у дома с Панатинайкос, а малка утеха е, че са непобедени вече 20 месеца.

Те изостават с 2 точки от лидера Олимпиакос, който завърши 0:0 при гостуването си на Ксанти и има 23. ПАОК е с 21, АЕК Атина се изкачи на 3-о място със 17 след трудната победа с 3:2 над съгражданите си от Атромитос.

ПАОК се добра до точката с това 2:2 и трябва да бъде доволен, въпреки че пропусна шанса да се изравни с Oлимпиакос на върха. Но решението дойде от стаичката за ВАР и предизвика яростен протест не само на играчите на Панатинайкос, но и на останалите клубове в медиите.

Панатинайкос поведе малко преди края на първото полувреме с попадение на пакистанеца с норвежки паспорт Гаяс Захид, но резервата Аделино Виериня изравни в 20-ата минута на второто полувреме. Три минути преди края на редовните 90 Емануел Инсуе подаде удобно на Федерико Македа и италианският нападател не сбърка- 1:2 за Панатинайкос.

Минута след изтичането на добавеното време на мача словенският съдия Славко Винчич не видя никакъв фаул и даде играта да продължи при минимално натискане с ръка на Димитрис Курбелис срещу Хосе Анхел Креспо. Но гръцкият шеф на ВАР-екипа Танасис Цилос поиска играта да бъде спряна и извика Винчич да види екрана отстрани. След което Винчич посочи дузпа за радост на феновете на стадион Тумба и за недоумение на гостите. Виериня не сбърка от 11-те метра и така беше осигурено равенството 2:2.

В събота Олимпиакос имаше доста възможности при визитата в Ксанти, но топката така и не посети мрежите. Домакините от Ксанти остават на 5-о място с 16 точки.

На Олимпийски стадион в Атина Атромитос поведе с гол на Йоргос Манусос, който се разписа след добавка при пропусната дузпа. Но АЕК обърна развоя на срещата с автогол на вратаря на Атромитос Христос Мандас и гол на Нелсон Оливейра. В 88-ата минута Танасис Андруцос изравни за 2:2, но в третата минута на добавеното време Оливейра донесе успеха на АЕК.