Етър ВТ не срещна проблеми със Спартак (Плевен)

Десеткратният шампион на България Етър'64 (Велико Търново) победи новака Спартак (Плевен) с 30:18 (18:8) в среща от четвъртия кръг на женското хандбално първенство.

Мачът беше равностоен до 10-ата минута, но след 5:5 по-класният отбор на Етър пое контрола в мача. Разликата в полза на великотърновки непрекъснато се увеличаваше и в 24-ата минута беше 14:6. След това старши треньорката на Етър Йонка Генчева пусна в игра всички състезателки преди дербито срещу шампиона Бъки (Габрово) през следващата седмица.

Най-резултатна за отбора на гостите беше Миглена Христова с 9 гола, а 7 добави украинката Александра Земишляк. Нели Каменополска вкара 6 гола за домакините от Спартак (Плевен). Възпитаничките на Йонка Генчева постигнаха втори успех във втория си мач през сезона и с актив от 4 точки се изкачиха на третото място. Лидер е шампионът Бъки също с пален актив от 6 точки, а втори е Свиленград с 5 точки и мач повече.