Славия си тръгна с трите точки от Стара Загора, Берое напусна Топ 6

Отборът на Славия си тръгна щастлив от Стара Загора, след като победи с 2:1 Берое в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. И трите попадения в мача паднаха през втората част, след като през първото полувреме отборите не успяха да отправят точен удар към противниковата врата. Георги Йомов (50) изведе белите напред, а Иван Минчев (67) изравни с глава. Галин Иванов (75) върна набързо аванса на Славия.

От началото на сезона Берое редува силни със слаби мачове и тази тенденция се затвърди преди паузата за националните отбори, когато тимът на Александър Томаш в рамките на няколко дни първо победи ЦСКА-София (2:1), а след това отстъпи на Черно море (0:2). След днешното поражение заралии се смъкнаха на 8-ото място в класирането, а Славия влезе в Топ 6.

Въпреки че Берое играе сполучливо срещу Славия в последните години, днес тимът загуби. Отборът от града на липите нямаше загуба в 8 поредни мача срещу този съперник - 4 победи и 4 равенства. За последно “белите” триумфираха на 26 октомври 2015 година, когато се наложиха с 2:1 в Стара Загора. Това бе единствената победа на най-стария столичен клуб от най-скорошните 17 шампионатни мача срещу Берое.

Славия е в подем след победите над Ботев (Пловдив) и Царско село, при които не допусна попадение във вратата си. “Белите” постепенно стабилизираха представянето си, а и кадровите проблеми пред Златомир Загорчич намаляват. Единственият контузен титуляр в момента е Андреа Христов.

В 14-ата минута след удар на Яя Меледже и последвал рикошет в тялото на Мартин Камбуров Берое можеше да поведе в резултата, но топката прелетя над напречната греда. В 29-ата минута Вандерсон осъществи добър пробив по левия фланг на атаката на Берое. Бразилецът опита успореден пас по земя в наказателното поле, но Милен Гамаков подложи крак и изчисти. В 38-ата минута Янис Карабельов блокира с тяло силен удар на Вандерсон, насочен право към вратата на Георги Георгиев.

В заключителните минути на първата част Галин Иванов и Георги Йомов разиграха добре, като се стигна до ъглов удар в полза на "белите". От корнера обаче футболистите на Славия не успяха да се възползват по най-добрия начин, а двата тима се оттеглиха на почивка, без да си нанесат точен удар през първите 45 минути.

Второто полувреме започна силно за гостите. Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле от ъгловото флагче, Георги Ангелов изчисти в първия момент, но топката попадна на гърдите на Георги Йомов. Футболистът на Славия показа добра техника и с удар от въздуха прониза Душан Перниш.

В 67-ата минута Берое изравни с първия си точен удар. Мартин Камбуров намери Рубен Бригидо на фланга, а техничният футболист центрира в наказателното поле. Там Иван Минчев успя да изпревари Милен Гамаков и да насочи топката с глава в обратния ъгъл за 1:1.

Равенството се запази точно седем минути и още в 74-ата минута Галин Иванов отново изведе Славия напред в резултата. Центриране на Христо Попадийн намери Радослав Кирилов в наказателното поле. Крилото опита да овладее, но вместо това поднесе топката на крака на Галин Иванов, който с мощен удар вкара топката за втори път във вратата на Берое.

В 83-ата минута удар на Мартин Камбуров от границата на наказателното поле бе уловен с добър плонж от Георги Георгиев. В добавеното време Камбуров не успя да засече страхотно центрира на Бригидо от десния фланг.