Алавес прати Селта в зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Алавес повали с 2:0 Селта в среща от деветия кръг на Примера дивисион. Лисандро Магалан (50) и Лукас Перес (82) се разписаха за баския тим. Момчетата на Фран Ескриба остават на “изпадащото” 18-о място във временното класиране с девет точки.

Първото полувреме на “Мендисороса” беше динамично и изпъстрено с любопитни ситуации. В 12-ата минута Санти Мина прати топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. Съдията се забави няколко минути, за да се види дали има засада. В крайна сметка попадението не беше зачетено. След детайлно преглеждане на ситуацията се видя, че Яго Аспас подава топката, е не защитникът на баските. В 27-ата Аспас нахлу фронтално в наказателното поле, но не успя да реализира заради шпагат на Лисандро Магалан.
В 33-ата Хоселу направи изключителен пропуск. Той трябваше само да насочи в празната врата от три метра, но той насочи топката в гредата. Две минути по-късно съдията назначи дузпа за Алавес. Повторенията показаха, че Рафиня Алкантара не играе с ръка и дузпата беше отменена.
В 48-ата Хоселу отново удари греда след корнер и изпълнение с глава. Две минути по-късно Магалан откри резултата след нов корнер. Той надскочи своя пазач и реализира от седем метра  - 1:0. Опитите на гостите от “Балаидос” не донесоха изравнителен гол. В 82-ата момчетата на Асиер Гаритано реализираха втори гол. Те отнеха топката в близост до наказателното поле, последва центриране на първа греда към Лукас Перес, който изпревари защитника и отбеляза красив гол за 2:0.