Полша си гарантира медал на Световната купа (видео + снимки)

Световните шампиони от Полша си гарантираха медал от турнира за Световната купа по волейбол, след като се наложиха над Канада с 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) в среща от предпоследния 10-и кръг в Хирошима (Япония).

"Дружина полска” е на второто място във временното класиране с актив от 25 точки (8 победи, 2 загуби), а ”кленовите листа" са 9-и с 11 точки (4 победи, 6 загуби).

Мачей Музай заби 14 точки (2 аса, 2 блока, 52% ефективност в атака), Карол Клос добави 11 точки (5 блока, 60% ефективност в атака).

Александер Сливка записа 10 точки (1 блок, 50% ефективност в атака).

Звездата Вилфредо Леон игра в първите два гейма и записа 7 точки (1 блок, 42% ефективност в атака), а капитанът Михал Кубяк влезе за малко като резерва във втората част.

За Канада Шарън Върнън-Евънс бе над всички с 19 точки, а Райли Барнс добави 11 точки (2 аса, 1 блок).

Утре (15 октомври) "червено-белите" излизат срещу Иран, а американците - срещу Япония.

ПОЛША - КАНАДА 3:0 (25:23, 26:24, 25:20)
ПОЛША:

Марчин Коменда 1, Мачей Музай 14, Александер Сливка 10, Вилфредо Леон 7, Карол Клос 11, Якуб Кохановски 4 - Павел Заторски-либеро (Дамян Войташек-либеро, Фабиан Джизга 1, Лукаш Качмарек, Михал Кубяк, Артур Шалпук 9)

Старши треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН