Бейл удари греда, но Уелс запази шансове

Словакия и Уелс не успяха да се победят - 1:1, в мач от квалификационна група “Е”, с което продължават борбата си за класиране на Евро 2020. Лидери тук са хърватите с 3 точки пред словаците. Тимът на Райън Гигс е чак четвърти, но е с двубой по-малко и ако го спечели, ще се изравни с втория.

Звездата на Реал Мадрид Гарет Бейл нямаше късмет да се разпише, защото още при 0:0 удари греда. Все пак съотборникът му Кийфър Муур вкара с глава в 25-ата минута.

“Драконите” не успяха да запазят дълго преднината си, защото домакините изравниха в 53-ата минута чрез Юрай Куцка.

Две минути преди изтичането на редовното време централният защитник на Словакия Норберт Гьомбер получи втори жълт картон, но уелсците нямаха време да се възползват от численото си превъзходство.

В неделя Уелс приема Хърватия, а словаците почиват.