Хърватия увеличи аванса си след три подаръка на унгарците (видео)

Сребърният медалист от Мондиал 2018 Хърватия направи голяма крачка към класиране на Европейското първенство през следващото лято. В двубой от седмия кръг на група “Е” “ватрените” надвиха Унгария с 3:0 в Сплит, а по същото време Словакия и Уелс завършиха 1:1. Това донесе на хърватите преднина от 3 пункта на върха.

Играчите на Златко Далич имаха да си връщат на “маджарите” за поражението с 1:2 по-рано през кампанията. Унгарците обаче им помогнаха, като допуснаха три грандиозни грешки през първото полувреме, от което домакините се възползваха, за да си подсигурят успеха. Още в 5-ата Лука Модрич открадна топката и сам срещу вратаря вкара за 1:0. В 24-ата Бруно Петкович реализира с пета за 2:0 след подаване на Анте Ребич, а в 42-ата пак той беше точен - за 3:0.

През второто полувреме Иван Перишич пропусна дузпа, а халфът на Унгария Ласло Клайнхайслер беше изгонен от игра за втори жълт картон в 56-ата минута.

На 13 октомври Хърватия гостува на Уелс, а унгарците приемат Азербайджан.