Германия можеше да разгроми Аржентина, а накрая едва не загуби (видео)

Германия и Аржентина направиха зрелищно 2:2 в контрола, играна на “Сигнал Идуна Парк” в Дортмунд. Головете за домакините вкараха Серж Гнабри в 15-ата минута и Кай Хавертц в 22-ата, но резервите  Лукас Аларио и Лукас Окампос донесоха равенството на южноамериканците след почивката.

Мачът бе повторение на драматичния финал на Мондиал 2014, спечелен от Бундестима. Оттогава съперниците се бяха срещали само веднъж - в приятелски двубой, в който надделяха “гаучосите”.

Днес отборите си размениха по едно полувреме. През първата част Германия изцяло доминираше и освен двата гола изпусна още няколко положения. Аржентинците се преобразиха след почивката и направените смени. В последните минути те бяха близо и до пълен обрат.

Селекционерът на Германия Йоахим Льов залага на вратата на Марк-Андре тер Стеген за сметка на Мануел Нойер. Защитата е в доста експериментален вид с Лукас Клостерман, Робин Кох, Никлас Зюле и Марсел Халстенберг. В средата на терена ще действат Емре Джан, Йошуа Кимих и Кай Хавертц, а тримата в предни позиции са Серж Гнабри, Джан-Лука Валдшмит и Юлиан Брант. Сред резервите са Илкай Гюндоган, Марко Ройс и Тимо Вернер.

Аржентинците са без наказания от КОНМЕБОЛ Лионел Меси. Атаката на гостиет водят Пауло Дибала, Лаутаро Мартинес и Анхел Корея. В халфовата линия Лионел Скалони е избрал Роберто Перейра, Леандро Паредес и Родриго Де Паул, а бранителите пред вратаря Аугустин Маркесин са Хуан Фойт, Николас Отаменди, Маркос Рохо и Николас Таляфико.
За първи път от 2014 година германците излязоха без нито един световен шампион в състава си. Многото контузии ограничиха сериозно избора на Льов, но пък това беше възможност за младоците в Бундестима да се докажат.

Гонсало Игуаин, Анхел Ди Мария и Мауро Икарди пък отново не попаднаха в сметките на Скалони.

Аржентина започна по-силно и първата голова възможност се откри пред Лаутаро Мартинес, но той не се възползва. Постепенно Бундестимът изнесе играта в по-предни позиции. В 15-ата минута шут на Брант не затрудни Маркесин, но секунди по-късно домакините поведоха. Подаването от десния фланг бе на Кластерман, а четирима аржентинци не можаха да спрат Гнабри, който майсторски овладя топката и с техничен удар откри резултата.

В 22-ата минута Рохо загуби топката на тъчлинията и това сложи началото на мълниеносна контра. Кълбото стигна до Гнабри, той подаде на връхлитащия Хавертц и звездата на Байер (Леверкузен) отбеляза първия си гол за националния тим.

В средата на полувремето ситуацията можеще да стане още по-неприятна за Аржентина, но гредата спаси Маркесин след силен удар на десния бек Клостерман. Малко по-късно Де Паул шутира от над 25 метра и също разтресе гредата.

В минутите до края на полувремето имаше известна активизация в състава на гостите, но Тер Щеген нито веднъж не трябваше да се намесва решително.

На почивката Скалони направи две смени и в игра се появиха Маркос Акуня и Лукас Окампос вместо Рохо и Анхел Корея. За Окампос това беше дебют за представителния тим.

В началото на втората част поредната бърза германска атака изненада гостите, но Маркесин изби с крак удар на останалия очи в очи с него Емре Джан. В 62-ата минута Лукас Аларио смени Дибала и именно нападателят на Байер (Леверкузен) върна едно попадение. Той беше точен с глава след центриране на Акуня от левия фланг.Излизането на Брант и Хавертц отслаби германците, а всички резерви на Аржентина се включиха силно. Аларио пропусна да изравни след поредната грешка в защитата на домакините, но това направи дебютантът Окампос в 85-ата минута. Аларио проби и комбинира с футболиста на Севиля, който изненада Тер Стеген с удар в близкия ъгъл. При изстрела имаше и лек рикошет в Емре Джан.

В края на мача Окампос можеше дори да донесе победата на Аржентина, но беше блокиран от двама германски защитници.

ГЕРМАНИЯ - АРЖЕНТИНА 2:2 (2:0)
1:0 С. Гнабри (15)
2:0 К. Хавертц (22)
2:1 Л. Аларио (66)
2:2 Л. Окампос (85)