Торонто победи Хюстън в първия мач на Ръсел Уестбрук за "ракетите"

Шампионът в НБА Торонто започна с победа подготовката си за новия сезон. В Сайтама Раптърс надиграха със 134:129 тима на Хюстън Рокетс, за който дебют направи новото попълнение Ръсел Уестбрук.

Двубоят започна по-добре за "ракетите", които спечелиха с 44:40 първата четвърт след 21 точки на Джеймс Хардън. Преднината на Хюстън продължи да расте до средата на третата част, когато достигна 17 точки, но след това Торонто започна да топи пасива си, най-вече чрез Паскал Сиакам, който завърши с 24 точки.

Торонто поведе за първи път в резултата след края на първата четвърт след кош на Малкълм Милър за 119:118 5:24 минути преди края и повече не изпусна лидерството. Силен мач за победителите от Торонто направи Серб Ибака, който вкара 18 точки, както и Фред ВанВлийт, който остана с 16.

За Хюстън над всички бе Хардън с 34 точки, 13 прибави Ръсел Уестбрук, а по 12 вкараха Клинт Капела и Ерик Гордън. За "ракетите" поражението бе първо в третия им контролен мач. В четвъртък двата отбора ще изиграят още една контрола в Сайтама.