100 години ски спорт в България

Бъки започна защитата на титлата си с убедителна победа

Женският тим на Бъки направи ударно начало на новия сезон в „А“ Републиканската хандбална група. В среща от I кръг шампионът на България прие в зала „Орловец“ новака Спартак (Плевен) и се наложи с убедителното 42:20.

Габровският състав имаше превъзходство във всички компоненти от играта и закономерно спечели, макар да беше без две основни фигури - Ивон Дюлгерова и Мадлен Тодорова, които лекуват травми.

Лидия Ковачева и съотборничките натрупаха сериозен аванс още през първото полувреме. С откраднати топки в защита и успешно проведени контраатаки домакините бързо взеха преднина. В средата на полувремето разликата вече беше 9 гола (12:3), а можеше да бъде и още по-сериозна, ако не бяха няколкото добри спасявания на вратарката на Спартак Росина Христова. Краят на частта дойде при резултат 24:11.

През второто полувреме треньорката Веселина Златева даде игрови минути на всички момичета, вписани в тимовия лист за мача. Предвид преднината, оборотите и концентрацията в завършващата фаза при домакините спаднаха, но въпреки това отборът реализира още 18 попадения и получи 9 за крайното 42:20.

Първи официален мач с екипа на женския тим записаха Иванела Арнаудова и вратарката Поля Колева, която отрази и един 7 метров наказателен удар. Добро завръщане в игра след дълго възстановяване от контузия направи Милица Колева, реализирала и две от попаденията за успеха. Капитанката Лидия Ковачева традиционно беше на ниво и заби 11 гола в мача, а с отлични изяви Карина Съменова загатна, че това може да бъде нейния сезон. Добро ниво демонстрираха също Емилия Самуилова, Мари Томова, Йоана Костова, Катя Стефанова, Габи Цонева и вратарката Моника Христова.

За състава на Спартак 6 гола реализира Василена Шомова, по 3 добавиха Нели Камепополска и Мария Кривунова.

„Винаги има какво да се желае повече, но като за първи мач и предвид това, че не сме играли контролни срещи и че трудно се събираме в пълен състав, съм доволна. Ще се радвам да продължим по същия начин и в предстоящите мачове да играят почти всички състезателки. Щастлива съм от факта, че успяхме да запазим почти изцяло състава си от миналия сезон и се надявам да имаме успешна година. „Спартак“ разполага с много на брой млади момичета и това е похвално. При повече работа с тях може да се получи един добър отбор и им го пожелавам“, коментира Веселина Златева след срещата.