Ним пръв си тръгна от Лил непобеден

Отборите на Лил и Ним завършиха наравно 2:2 в ранния двубой от днешната програма на деветия кръг на Лига 1.

Домакините от Лил откриха резултата още в 12-ата минута чрез Лоик Реми. В добавеното време обаче гостите получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Жозе Фонте срещу Ромен Филипото. Рено Рипар застана зад топката и я прати във вратата за 1:1. "Песовете" усилено търсеха нов гол през втората част, но до такъв стигнаха "крокодилите" в 71-ата минута, когато Ауеке Денкей засече центриране по земя на Рипар. Все пак усилията на домакините се възнаградиха в 79-ата, когато Виктор Осимен осигури така желаното второ попадение за своя тим, което е и седмо негово на "Пиер-Мороа" за кампанията. И двата отбора обаче нямаха сили за трети гол и така си поделиха точките след последния съдийски сигнал.

Днешното равенство е първо за Лил на неговия стадион в Лига 1 през този сезон след само победи в предишните му четири домакинства. Тимът е 5-и в класирането с 15 точки, докато Ним е 14-и с 9 пункта.