Изненада и с второто място в германското първенство

След като по-рано през деня Борусия (Мьонхенгладбах) излезе начело в Бундеслигата, изненадващ е отборът и на второто място. Това е Волфсбург, който след успех с 1:0 над Унион (Берлин) изпревари Байерн (Мюнхен), РБ (Лайпциг), Фрайбург, Шалке 04 и Байер (Леверкузен).

Холандският голаджия Ваут Вегхорст заби дежурното си попадение, което беше с цената на 3 точки. Таранът реализира в 69-ата минута след извеждащо подаване на Йосип Брекало. По-рано през второто полувреме ВАР отмени дузпа за Волфсбург, която Вегхорст се беше нагласил да изпълнява. Съдиите прецениха, че нападателят е играл с ръка при атаката.

"Вълците" продължават да нямат поражение, като в топ 5 първенствата с това могат да се похвалят още само Ливърпул, Реал Мадрид, Ювентус и Интер.

За Унион това е четвърта поредна загуба и столичани са в опасната зона.