Кристъл Палас обърна Уест Хам с помощта на ВАР и настигна Лестър (видео)

Кристъл Палас настигна Лестър и вече е на четвърто място във временното класиране след обрат и победа с 2:1 над Уест Хам на "Лондон Стейдоъм". Себастиан Але (54') даде преднина на "чуковете" с четвъртия си шампионатен гол от началото на сезона. Патрик ван Аанхолт изравни от дузпа в 68-ата, а минута преди края Джордан Аю донесе победата на Кристъл Палас след намесата на ВАР. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но видеоповторенията доказаха, че такава няма.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, в което създадоха доста голови положения, но Висенте Гуаита и Роберто направиха няколко добри спасявания. Най-чистата ситуация за домакините пропусна Але в 29-ата минута, когато от няколко метра стреля право в стража на Палас. В 36-ата минута Фредерикс пък изчисти от голлинията след шут отблизо на Шлуп.

В 52-рата минута Огбона пропусна страхотна възможност. От шест метра бранителят, който бе оставен непокрит, стреля високо над вратата. Две минути след това Себастиан Але засече центриране на Фредерикс отдясно, завършвайки добра многоходова атака на "чуковете" - 1:0.

В 61-вата минута "орлите" получиха дузпа, след като Деклан Райс игра с ръка в наказателното поле. Ван Аанхолт изпълни в отсъствието на Лука Миливойевич, който пропусна двубоя заради натрупани жълти картони. Холандецът не пропусна от бялата точка - 1:1.

В 89-ата минута Джордан Аю прати топката във вратата на Роберто след удар отблизо. Страничният рефер вдигна флага си за засада и попадението първоначално бе отменено. Ситуацията обаче бе разгледана от ВАР и стана ясно, че и в двете положения, в които имаше съмнения за засада, играчи на Уест Хам покриваха със сантиметри своите съперници, така че в крайна сметка голът правилно бе зачетен.