Байерн се изложи в най-неочаквания момент (видео)

Дни след триумфа си със 7:2 над Тотнъм в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) се провали при домакинството си на Хофенхайм в Бундеслигата, като загуби с 1:2. Два гола за гостите вкара Саргис Адамян (54',79'), а между тях Роберт Левандовски (73') заби дежурното си попадение за "червените". Поражението е първо за баварците през сезона в германския шампионат, но те запазиха лидерската си позиция заради резултатите от другите срещи. Три тима обаче имат шанс да излязат начело след изиграването на останалите двубои от този седми кръг.
За Байерн това е първо поражение в първенството от февруари насам и първо на "Алианц Арена" от около година насам. До днес Хофенхайм никога в историята си нямаше победа над гранда в Мюнхен.

Треньорът на баварците Нико Ковач не направи никакви промени в предни позиции, като заложи на Роберт Левандовски, Кингсли Коман, Филипе Коутиньо и Серж Гнабри, който заби четири гола в Лондон. По тази причина отново извън стартовите 11 остана Томас Мюлер, като това му се случи за пети пореден път. Заради контузията на Дейвид Алаба вляво на защитата действаше Бенжамен Павар, а Йошуа Кимих се завърна на десния бек.

Хофе нямаше победа от четири кръга насам. За арменеца Адамян, който се превърна в герой, това беше дебют за тима като титуляр. До миналия сезон той играеше във Втора Бундеслига за Ян (Регенсбург).

Гостите пропуснаха да излязат напред още в 4-ата минута. Тогава Адамян беше изведен сам срещу вратаря, но се забави да шутира и беше застигнат от Жером Боатенг, който подложи крак и изби удара в корнер.
Шампионите не започнаха според плана и до 25-ата минута не бяха създали нито едно чисто положение с изключение на един гол, който правилно не беше зачетен заради засада на Кимих. След това в рамките на три минути Серж Гнабри и Корентен Толисо на два пъти бяха на крачка от попадение.
Баварците не успяваха лесно да стигнат до наказателното поле и затова в 34-ата Коутиньо опита да реализира с удар от около 30 метра, но той беше неточен.
В 40-ата минута десният защитник на Хофенхайм Стефан Пош нахлу в наказателното поле на Байерн и стреля, но Нойер спаси.
Отново пред Толисо се откри възможност да изведе Байерн напред, но в 43-ата той шутира над гредата.
И второто полувреме започна с възможност за тима от Зинсхайм. Роберт Сков шутира в долния ляв ъгъл на вратата на Нойер, но капитанът спаси с лекота.
На моменти играчите в червено действаха апатично и в 54-ата минута бяха наказани. Тогава Себастиан Руди отне топката от краката на Толисо, с което постави началото на атака, завършена от Адамян за 1:0 в полза на Хофе.
Ковач реагира с двойна смяна, при която на терена влязоха Мюлер и Иван Перишич. Освен това треньорът промени схемата на такава със само трима защитници, а Кимих заигра в центъра на халфовата линия.
Гостите обаче можеха да удвоят преднината си в 65-ата минута, но мюнхенци извадиха късмет.
Четири минути по-късно "Алианц Арена" за малко да види изключителен гол на Гнабри, който стреля с глава с гръб към целта, но в аут. Секунди след това Мюлер центрира към Левандовски, но и той не беше точен.
В 73-ата Мюлер и Левандовски повториха упражнението и този път полският реализатор беше точен - 1:1.
Домакините продължиха още по-настървено да нападат в търсене на обрата, но получиха гол в мрежата си. В 79-ата отново Адамян вдигна ръце победоносно след удар с десния крак, който Нойер не съумя да "извади" - 2:1 за Хофенхайм.
Играта вече изцяло се пренесе в наказателното поле на гостите и в 85-ата домакините бяха близо до изравняването, но първо шут на Мюлер беше париран, а след това Никлас Зюле стреля над гредата.
В 87-ата късметът покри Оливер Бауман след бомбен удар на Гнабри, който излезе в аут.
В края дори Нойер се включи в атака, но и това не помогна на Байерн. Сега предстои пауза, а след нея мюнхенци гостуват на Аугсбург.