Бивша звезда от Серия "А" и Висшата лига срази тима на Стивън Петков

Спарта (Прага) се представя много колебливо от началото на сезона, но срещу аутсайдера Карвина нямаше проблеми и постигна гръмка победа с 4:0. За гостите титуляр беше българският нападател Стивън Метков. Той игра до 79-ата минута, когато отстъпи мястото си на Мартин Буката.

В герой за Спарта се превърна таранът Либор Козак. Бившият футболист на Лацио и Астън Вила заби хеттрик и вече има 5 гола от старта на кампанията. Едно попадение добави и другата звезда на столичня гранд Канга Гелор.Козак откри в 14-ата минута след асистенция на Адам Хложек. В началото на второто полувреме отново той беше точен за 2:0, а в 59-ата оформи хеттрика си след ново подаване на Хложек. 4:0 направи Гелор в 85-ата минута.

В класирането води шампионът Славия (Прага) с 29 точки, следван от Виктория (Пилзен) с 21. Спарта е на 7-о място, а Карвина е на 12-а позиция.