ВАР първо зарадва, а след това разочарова Бетис срещу Ейбар (видео)

Отборите на Бетис и Ейбар не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 8-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят приключи при резултат 1:1. Ключова роля в мача имаше системата ВАР. Първо тя бе използвана при изравнителния гол на Бетис, който бе зачетен, но в края на мача второ попадение на домакините бе отменено след намесата на видео асистента заради засада.

Ейбар пръв взе преднина в мача. В 34-ата минута Серхио Каналес удари с ръка в лицето Гонсало Ескаланте при борба за висока топка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Фабиан Ореяна реализира от бялата точка за 0:1.

В 69-ата минута Бетис изравни. При едно центриране в наказателното поле Аиса Манди свали с глава към Лорен Морон, който плонжира и също с глава бе точен за 1:1. След намесата на ВАР се видя, че нападателят не е бил в засада.

В 91-ата минута Ескаланте получи втори жълт и червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

Бетис бе напът да се възползва от това и вкара гол във вратата на съперника, но ситуацията бе разгледана с ВАР и този път попадението не бе зачетено заради засада.

Така мачът завърши без победител и двата тима остават с равен актив от по 9 точки, но Ейбар е 9-ти, а Бетис се намира на 12-ото място в класирането заради по-лоша голова разлика.