Марсилия се издъни като гост на Амиен

Отборът на Марсилия продължава с разочароващата серия от резултати в Лига 1. Тази вечер играчите на Андре Вилаш-Боаш паднаха с 1:3 в гостуването си на Амиен от 9-ия кръг. Това бе четвърти пореден мач без успех за марсилци в първенството.

Домакините първи взеха преднина в мача. Хайтам Алеесами отправи диагонален удар в наказателното поле и в първия момент изглеждаше, че Стив Манданда е успял да спаси, но се оказа, че преди това топката е преминала с целия си обем зад голлинията и съдията посочи центъра.

В 22-ата минута Марсилия успя да изравни. Дарио Бенедето прати кълбото във вратата с изстрел извън наказателното поле за 1:1.

В самия край на полувремето обаче домакините си върнаха преднината. При един корнер Дуе Чалета-Цар задържа Серу Гираси и съдията даде дузпа за Амиен. Потърпевшият сам изпълни 11-метровия удар и бе точен за 2:1

В добавеното време домакините довършиха съперника с трети гол. Те организираха контраатака, Джон Мендоса напредна на скорост, финтира вратаря и оформи крайното 3:1.

Така Амиен събра актив от 11 точки и остава на 11-ата позиция. В същото време Марсилия се намира на 6-ото място с 13 точки.