Нико Ковач след 7:2 в Лондон: Звезден миг за германския футбол

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач определи като звезден миг за германския клубен футбол победата със 7:2 над Тотнъм на "Tottenham Hotspur Stadium" в срещата от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига.
"Определено не сме и мечтали за такъв резултат. Знаехме, какво ни чака. Мачът беше много интензивен, защото в началото Тотнъм ни оказа силен натиск, докато на нас ни липсваше агресивност. Като играеш в Англия е много важно да издържиш в началото. След първите 30 минути заиграхме изключително добре, а вторият ни гол преди почивката беше много важен.
След паузата заиграхме така, както си представям. Това беше звезден миг за германския футбол, но вече трябва да се съсредоточим върху Бундеслигата. За този сезон сме си поставили високи цели, искаме да спечелим много трофеи", коментира Ковач.