Варненец спечели най-мащабното картинг състезание за любители Red Bull Kart Fight

По драматичен начин завърши най-мащабното картинг състезание за любители Red Bull Kart Fight 2019. Пред близо 2000 зрители на финала на картинг писта „Варна“ шампион стана Диан Костадинов, които изпревари конкуренцията с 2 точки и спечели голямата награда – тестове за KTM X-BOW на Red Bull Ring в Спилбърг, Австрия.

В целия шампионат Red Bull Kart Fight 2019 се включиха 250 пилота, които преминаха през квалификации на 4 картинг писти в България – София Картинг Ринг, Картинг писта Лаута, Картинг Писта Хасково и Картинг писта Варна. На финала в морската столица се състезаваха 12-те най-бързи пилоти (по 3-ма от всяка писта). Победителят бе решен след три манша, които се проведоха с разнообразен регламент. В крайна сметка Диан Костадинов събра актив от 34 точки, втори остана Венцислав Василев с 32 точки, а трети - миналогодишният шампион Стоян Барбуков с 31 точки.

Red Bull Kart Fight е картинг надпревара за всички любители на този спорт в България, която за трета поредна година се проведе в партньорство със социалната мрежа за картинг RaceFacer.com.