Много драматичен мач в Севлиево и нов лидер на Северозапад (видео+галерия)

Тимът на Янтра (Габрово) спечели с 2:1 дербито от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига срещу Севлиево, коeто беше предавано директно по SportalTV. Играчите на Николай Василев надвиха  домакините, които бяха едноличен лидер до този мач, и излязоха на първо място в класирането. На стадион "Георги Раковски" гостите стартираха ударно и още в 4-ата минута водеха в резултата.

54 Севлиево - Янтра (Габрово)

Опитният Искрен Писаров беше точен с глава. В 19-ата минута Християн Кожухаров удвои след изпълнение на пряк свободен удар. Тези минути гостите бяха пълни господари и дори пропуснаха да вкарат още един-два гола.

По-късно и домакините пропуснаха чиста възможност, а добра проява на Момчил Савов в 38-ата минута върна интригата в срещата. Той преодоля технично противник на скорост и с плътен удар с левия крак намали.

През втората част в 58-ата минута червени картони получиха Ростислав Данчев и Християн Кожухаров. Кожухаров беше фаулиран от Данчев, след което стана и удари една глава на своя противник, което доведе до меле между двата тима. Реферът Николай Малджански изгони с директен червен картон голмайстора на гостите и показа втори жълт картон на Данчев, като остави двата тима с по 10 души на терена.

В 64-ата минута Атанас Георгиев изпусна да изравни от няколко метра.

Домакините опитаха да стигнат до точката, която щеше да ги остави на върха в класирането, докато футболистите на Янтра бавеха времето и пазеха преднината си от един гол.

Вратарят на гостите Христо Лалев обаче с няколко намеси се превърна в герой, а в 83-ата минута Мартин Минчев с глава удари гредата и така не успя да помогне на отбора си да предотврати загубата в дербито.

Янтра има вече 21 точки, докато Севлиево остана на второ място с 19 точки след първото си поражение за сезона.